پیشگیری ازسکته قلبی ومغزی

دکترمسعود قاسمی درآستانه برگزاری کنگره آتروترومبوزیس،پیشگیری ازتصلب شرائین وسکته های قلبی و مغزی،که ۲۹بهمن درتهران برگزارمی شود افزود :در خوش بینانه ترین حالت وبا اجرای استانداردهای سازمان بهداشت جهانی ، کشورهای پیشرفته تا حدود ۱۰ سال آینده با کاهش ۲۵ درصدی بیماری های یاد شده روبرو خواهند بود.اما این روند درکشورهای در حال توسعه قدری متفاوت است.به گونه ای که درکشوری نظیر ما برای کاهش این گونه بیماری ها نیازمند برنامه ریزی های دقیق تر ومنسجم هستیم .

به گفته وی،هرقدر شاهد رشد صنعتی شدن هم زمان با عدم رعایت بهداشت و برنامه ریزی صحیح و رژیم غذایی مناسب باشیم و افراد از چاقی اجتناب نکنند و مراجعه مرتب ومنظم به مراکز پزشکی برای چکاب های سالیانه نداشته باشند با آمار بالاتری از بیماری های قلبی و عروقی وتلفات دراین زمینه روبرو می شویم .

هوای قلبتان را داشته باشید

متخصص قلب و عروق امکانات فعلی کشور را برای کاهش آمار ابتلا به سکته های قلبی و مغزی درحال رشد و بهبود ارزیابی کرد و گفت :برای رسیدن به شرایط مطلوب تر حداقل به یک دوره ۵ ساله نیازداریم .

وی تاکید کرد:تعداد مبتلایان به بیماری های قلبی وعروقی با افزایش سن بازهم بیشترمی شود بنابراین نیاز داریم که درکشور آگاهی های اجتماعی را محک بزنیم و ببینیم که با توجه به رشد بیماران در خطر آیا می توانیم خود را ازلحاظ کاهش بیماری ها به مرزکشورهای توسعه یافته برسانیم یا خیر.

رئیس انجمن آترواسکلروزایران گفت :شایع ترین بیماری قلبی ومغزی در سراسر دنیا و کشور ما بدون شک سکته های قلبی و مغزی هستند .

متخصص قلب و عروق اظهارداشت: در سال ۲۰۰۲ هر سال ۷میلیون نفربه دلایل بیماری های قلبی جان خود را ازدست داده اند و درسال ۲۰۲۰ در صورت عدم رعایت الگوهای جهانی سالانه ۱۱ میلیون نفردرجریان ابتلا به این گونه بیماری ها جان خود را ازدست خواهند داد .

رئیس انجمن آترواسکلروزایران گفت:سالانه دستکم ۷ میلیون نفردرجهان براثرسکته وبیماری ها قلبی وبیش از هفت میلیون نَفَربراثر سکته مغزی جان خود را ازدست می دهند

وی خاطرنشان کرد :این در حالی است که بیماریهای مزمن ریه وعفونت های حاد ریه سالانه جان حدود شش میلیون نَفَررا درجهان می گیرد و ایدز ، دیابت ، فشار خون بالا، إسهال و تصادفات رانندگی ازدیگرعلل مرگ انسان ها درجهان اند .

 به گزارش خبرنگار شفاآنلاین،

جهت دسترسی به متخصصین قلب در کرج لطفا کلیک کنید

2
از دکتر بپرسید

آواتار
2 بخش‌های نظرات
0 پاسخهای بخش
0 دنبال کنندگان
 
پر بحث ترین نوشته
Hottest comment thread
0 Comment authors
Recent comment authors
  عضویت در این بحث  
تازه‌ترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع‌رسانی از
trackback

[…] در سایت دکتر من بهترین متخصصین را میتوانید پیدا کنید, […]

trackback

[…] پیشگیری ازسکته قلبی ومغزی […]