دکتر منوچهر دوایی

دکتر منوچهر دوایی سال ۱۳۱۵ در تهران متولد شد. به سبب آن که پدر وی از داروسازان به نام تهران به شمار می‌آمد علاقه وی به درمان و التیام بیماران باعث شد تا پس از پذیرش با نمره عالی در کنکور پزشکی دانشگاه تهران و طی دوره پزشکی عمومی برای ادامه تحصیل جلای وطن کرده و به آمریکا هجرت کند. در مدت ۹ سال اقامت در آمریکا پس از طی دوره جراحی عمومی با عنوان رزیدنت نمونه سال در دانشگاه راجستر نیویورک جهت گذراندن دوره فوق تخصصی جراحی اطفال در دانشگاه مانی توبا به کانادا و دوباره به آمریکا مهاجرت کرد و تحصیلات خود را در دانشگاه چانز هاپکینز به پایان رساند و به میهن بازگشت.

اطلاعات بیشتر

پروفسور مسلم بهادری

مسلم بهادری (متولد1305 در تنکابن) از استادان نامدار و پیشکسوتان پزشکی امروزی در ایران است. بهادری پزشکی را در دانشکده پزشکی دانشگاه تهران آموخت و سپس در همان دانشگاه تخصص آسیب‌شناسی گرفت. بهادری سپس به انگلستان رفت و دوره دانش افزایی در رشته آسیب‌شناسی بیماریهای قلب و ریه را گذراند. آنگاه به تهران بازگشت و در جوانی به جایگاه استادی کامل دانشگاه تهران رسید. ایشان مدتی را نیز در دانشگاه کالیفرنیا به تدریس گذراند. هم اکنون مسلم بهادری استاد ممتاز دانشگاه تهران است و ریاست فرهنگستان علوم پزشکی در بخش دانشهای بنیادین را بر عهده دارد. تاریخ عضویت پیوسته: ۱۳۸۰/۸/۱۷ فارغ‌التحصیل از: دانشکده پزشکی دانشگاه تهران،(۱۳۳۳) تخصص: 

اطلاعات بیشتر

دکتر فريدون عزيزی

دکتر فريدون عزيزی استاد دانشگاه علوم پزشکی شهيد بهشتی و عضو فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ايران است. وی در سال 1321 در تهران متولد شده و سالهای تحصيل را در قزوين گذراند. عزيزی در سال 1338 در کنکور‌ پزشکی قبول شد و دوره طب عمومی را در دانشگاه تهران گذراند.

وي در سال 1347 به آمريکا رفته و پس از تحصيل در رشته تخصصی پزشکی هسته‌ای و رشته فوق تخصصي غدد درون ريز موفق به کسب بورد داخلی، بورد غدد و بورد پزشکی هسته‌ای از کشور امريکا شده است.

اطلاعات بیشتر

دکتر حسن عارفی

آقای دكتر سيد حسن عارفی در سال 1315 در شهرستان تهران متولد شد. ايشان تحصيلات ابتدايی را در دبستان حافظ- نظامی و تحصيلات متوسطه را در دبيرستان هدف گذراند. وی موفق به اخذ درجه تخصصی در رشته اطفال- داخلی از نيويورک گرديد. سپس تحصيلات فوق‌تخصصی و فلوشيپ خود را در رشته قلب و عروق و طب دوران بلوغ و نيز دوره كوتاه مدت اكوكارديوگرافی و عروق محيطی در آمريكا به پايان رساند.

اطلاعات بیشتر

دکتر بهادر اعلمی هرندی

آقای دكتر بهادر اعلمی هرندی در سال 1318 متولد شد. ايشان تحصيلات ابتدايی را در دبستان قدسيه در سال 1325 و تحصيلات متوسطه را در دبيرستان سعدی آغاز نمود و در سال 1336 موفق به اخذ مدرك ديپلم گرديد. تحصيلات عالي خود را در سال1336 در رشته پزشكی دانشكده پزشكی دانشگاه اصفهان آغاز كرد و در سال 1343 فارغ‌التحصيل شد. وي در سال 1973 موفق به اخذ درجه تخصصی در رشته ارتوپدی آمريكا گرديد. ايشان اكنون به عنوان عضو هيئت علمي و استاد گروه ارتوپدي در بخش ارتوپدی بيمارستان شريعتی مشغول به خدمت می باشند. افتخارات: 1- بهترين انترن سال در بيمارستان Methodist hospital of Brooklyn Newyork در سال 1967-1966 و دريافت سينی نقره مخصوص
سمت های اجرائی (گذشته تاکنون)

اطلاعات بیشتر

پروفسور محمد حسین ماندگار

پرفسور دکتر محمد حسین ماندگار فوق تخصص جراحی قلب و عروق ، متولد 1954 میلادی در تهران می باشد.وی تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را در تهران به پایان برده و در سال 1972 م در رشته پزشکی در دانشگاه تهران ادامه تحصیل داده است.سپس تحصیلات تخصصی جراحی را مابین سالهای 1979 تا 1984 م در دانشگاه تهران تکمیل کرده است و فوق تخصص جراحی قلب و عروق خود را نیز در سال 1987م از همین دانشگاه دریافت نموده است.نامبرده در سال 1988 م به تیم جراحی دکتر دورال در دانشگاه لندن (بیمارستان گایز) و دکتر یاکوب (هرفیلد) پیوست، تا تحصیلات تکمیلی خود را در رشته جراحی قلب و عروق در این مراکز معتبر جهانی بگذراند. در سال 1990م وی طی یک دوره آموزشی در بهترین مراکز جراحی قلب دنیا از جمله موسسه قلب تگزاس امریکا و بیمارستان سنت لوک و دانشگاه هوستون تگزاس در کنار اساتیدی همچون دانتن کولی به کسب تجربه پرداخت .

اطلاعات بیشتر

پروفسور عباس اردهالی

پروفسور عباس اردهالی  پزشک ایرانی و جراح قلب و عروق است که نخستین دستگاه نگهداری قلب و ریه در شرایط فیزیولوژیک خارج از بدن انسان رو ساخته اند و همچنین نخستین عمل پیوند موفق قلب و ریه در یو سی ال ای آمریکا رو ایشان انجام داده اند. پروفسور عباس اردهالی متخصص جراحی قفسه سینه و جراحی پیوند قلب و ریه در مرکز درمانی UCLA آمریکا هستند. با مدیریت ایشان برای نخستین بار پیوند قلبی که از راه دور بصورت تپنده و بدون استفاده از خنک کننده های معمول به محل جراحی رسید انجام شد.

اطلاعات بیشتر

زندگینامه پروفسور مجید سمیعی

پروفسور مجید سمیعی درتاریخ  29 خرداد 1316 در شهر تهران و در خانواده ای فرهیخته چشم به جهان گشودند.ایشان پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان در ایران راهی کشور آلمان شدند و در دانشگاه ماینتز در رشته پزشکی مشغول به ادامه تحصیل گردیدند. نظر به موفقیتهای علمی ایشان در دوران تحصیلات پزشکی و کسب عالیترین نمرات ممکن در امتحانات پایان دوره پزشکی، جایزه ویژه وزارت علوم ایران برای برترین دانشجویان ایرانی مقیم اروپا به ایشان تعلق گرفت. پس از فراغت از تحصیل در رشته پزشکی و همچنین اتمام تحصیلات ثانوی در بیولوژی، ایشان تحصیلات تخصصی خود در رشته جراحی مغز و اعصاب را در دانشگاه ماینتزآغازنمودند و در سال 1970 موفق به دریافت مدرک بورد تخصصی این رشته از کشور آلمان شدند.

اطلاعات بیشتر

دکتر فریدون شهیدی

چندی پیش نام سی دانشمند برتر دنیا که در طول ده سال اخیر یعنی از ژانویه سال ۱۹۹۷ تا ژوئن سال ۲۰۰۷ به تحقیقات گسترده و موثر علمی مشغول بوده‌اند، منتشر شد و در این بین نام یک دانشمند ایرانی که بسیاری از ما حتی اسم او را نشنیده‌ایم به چشم می‌خورد. دانشمندی که مقام چهارم را در میان برترین‌های علم روز دنیا به خود اختصاص داده است. وقتی که می‌بینیم یک ایرانی به موفقیتی ارزنده می‌رسد، احساس افتخار و شادمانی می‌کنیم... اما این دانشمند کیست؟ 

اطلاعات بیشتر

اچ پیلوری

اچ پیلوری چیست؟

قبلا تصور می شد که عامل زخم معده و یا روده غذاهای تحریک کننده، فشار روحی و یا اضطراب می باشد.  براساس اثبات اخیر دکتر مارشال، اکثر زخم معده های گوارشی ناشی از یک میکروب به نام هلیکوباکترپیلوری (اچ ـ پیلوری) می باشد.

«اچ ـ پیلوری» از طریق مواد غذایی و یا از شخص آلوده به فرد سالم منتقل می شود.  این میکروب در معده انسان در برابر اسید معده مقاومت می کند و تمایل دارد در لایه مخاطی محافظتی سطح معده و روده مخفی شده و آن را ضعیف کرده و لایه زیرین را تحریک نماید.  لذا اسید معده از این لایه تضعیف شده عبور می کند و بافت ملتهب شده زیرین را می سوزاند. 

اطلاعات بیشتر