علل درد هنگام نزدیکی

علل رابطه جنسی دردناک، مختلف هستند و می توانند شامل عوامل جسمی، عوامل روانی یا هر دو باشند. محل درد نیز ممکن است مشخص کننده علت جسمی سکس دردناک باشد.علل جسمی درد هنگام دخول درد هنگام دخول ممکن است ناشی ازخشکی واژن واژینیسموس و آسیب و جراحت  و دیگر عوامل باشد که در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم: خشکی واژن: در هنگام برانگیختگی جنسی، غده هایی که در دهانه واژن قرار دارند. این غده ها مایعی ترشح می کنند که به روان شدن رابطه جنسی کمک می کنند. کاهش و کمبود این مایع می تواند منجر به سکس دردناک شود. کاهش ماده روان کننده رابطه جنسی می تواند ناشی از عوامل زیر باشد: عدم آمادگی کافی برای رابطه جنسی و پیش نوازی ‌کاهش هورمون استروژن  به خصوص پس از یائسگی یا زایمان,علت سوزش واژن بعد از نزديكي,

اطلاعات بیشتر

همه چیز درباره درد هنگام نزدیکی

سکس دردناک یا درد هنگام نزدیکی در زنان که به آن دیسپارونیا نیز گفته می شود به شرایطی گفته می شود که واژن در هنگام دخول دچار درد یا سوزش می شود. علل سکس درناک متفاوت است و می تواند منجر به ایجاد ناراحتی و مشکل در روابط بین زوجین شود.

اطلاعات بیشتر

انتقال رفتار یا طرح واره چیست

خانم پروین حمیدی برگزار کننده گارگاه های انتقال رفتار (طرحواره درمانی ) با همکاری اساتید مجرب در استان البرز می باشند,انتقال رفتار یا طرحواره چیست؟  بسيارى از ماباورهاى مان را به شكل ناخودآگاه از خانواده‌مان كسب مى‌كنيم و انتخابهاى مهم در زندگى‌مان توسط اين باورها شكل مى‌گيرد. ما هرگز از خود سؤال نمى‌كنيم: «آيا اين باور به من توان مى‌دهد یا نه؟» خيلى وقتها ما فقط در حال دنبال كردن جاى پاى افراد خانواده‌مان هستيم. اگر اين رفتارها موجب شادى در ما شوند اشكالى ندارد، اما واقعيت اينگونه نيست. درد و رنج به ما منتقل مى‌شود. احساس گناه به ما منتقل مى‌شود. شرم به ما منتقل مى‌شود. آيا مشكلاتتان به خودتان مربوط مى‌شود يا از نسل قبلى به شما ارث رسيده است؟ مادربزرگم به نگرانى مزمن مبتلاست. باور اصلى او اين است كه«اتفاقى ناگوار رخ خواهد داد.» مادرم هرگز اهل نگرانى نيست، اما نگرانى مادربزرگم به من منتقل شده است. خيلى وقتها من همان فكرهاى او را در سر مى‌پرورانم. ما نگرانى‌هايى يكسان درباره ى امنيت پسرم داريم. همانطوركه كاملا روشن است، سالها طول كشيد تا متوجه شوم اين ويژگى مادربزرگم به من منتقل شده است. او نيز اين ويژگى را از پدرش دريافت كرده بود. حالا هنگامى كه احساس مى‌كنم نگرانى سراغم آمده، اندكى توقف مى‌كنم و از خودم مى‌پرسم آيا واقعآ نگران هستم يا در حال رفتار كردن براساس باورهاى درونى‌ام هستم؟ به محض اينكه متوجه مى‌شوم جايى براى نگرانى وجود ندارد و فقط در الگوى خانوادگى‌ام گير افتاده‌ام، مى‌توانم سراغ واقعيت بروم. هر بار كه اين حلقه‌ى واكنش خودكار را در خودم مى‌شكنم، آگاهى‌ام را ارتقا مى‌دهم  سپس خودم را از گذشته رها مى‌سازم. خانم پروین حمیدی برگزار کننده گارگاه های انتقال رفتار (طرحواره درمانی ) با همکاری اساتید مجرب در استان البرز می باشند جهت حضور در گارگاه با مرکز مشاوره پویش تماس بگیرید.

اطلاعات بیشتر

متخصص مغزو اعصاب:دنیا رو به سوی بیماری هایی دارد که قابل درمان ترهستند.

 دکتر متخصص مغزو اعصاب:برخی از بیماری ها اکنون به عنوان بیماری مغزی شناخته نمی شوند اما درآینده بسیاری از بیماری های فعلی افراد درمجموعه بیماری های مغزی قرارخواهد گرفت .وی افزود : سنگینی بیماری های مغزی تنها به شیوع بیماری بستگی ندارد,متخصص مغز و اعصاب،آینده را دروضعیت آرامش بیشتری پیش بینی کرد. اما ممکن است تلاطم های اجتماعی و ...بیمارهای مغزی و عروقی را افزایش دهد و شرایط اقتصادی و آرامش فردی در این امر نقش مهمی دارد.

اطلاعات بیشتر

پیشگیری ازسکته قلبی ومغزی

دکترمسعود قاسمی درآستانه برگزاری کنگره آتروترومبوزیس-پیشگیری ازتصلب شرائین وسکته های قلبی، مغزی-که 29بهمن درتهران برگزارمی شود افزود : در خوش بینانه ترین حالت وبا اجرای استانداردهای سازمان بهداشت جهانی ، کشورهای پیشرفته تا حدود 10 سال آینده با کاهش 25 درصدی بیماری های یاد شده روبرو خواهند بود.اما این روند درکشورهای در حال توسعه قدری متفاوت است.به گونه ای که درکشوری نظیر ما برای کاهش این گونه بیماری ها نیازمند برنامه ریزی های دقیق تر ومنسجم هستیم .

به گفته وی، هرقدر شاهد رشد صنعتی شدن هم زمان با عدم رعایت بهداشت و برنامه ریزی صحیح و رژیم غذایی مناسب باشیم و افراد از چاقی اجتناب نکنند و مراجعه مرتب ومنظم به مراکز پزشکی برای چکاب های سالیانه نداشته باشند با آمار بالاتری از بیماری های قلبی و عروقی وتلفات دراین زمینه روبرو می شویم .

متخصص قلب و عروق امکانات فعلی کشور را برای کاهش آمار ابتلا به سکته های قلبی و مغزی درحال رشد و بهبود ارزیابی کرد و گفت : برای رسیدن به شرایط مطلوب تر حداقل به یک دوره 5 ساله نیازداریم .

وی تاکید کرد : تعداد مبتلایان به بیماری های قلبی وعروقی با افزایش سن بازهم بیشترمی شود بنابراین نیاز داریم که درکشور آگاهی های اجتماعی را محک بزنیم و ببینیم که با توجه به رشد بیماران در خطر آیا می توانیم خود را ازلحاظ کاهش بیماری ها به مرزکشورهای توسعه یافته برسانیم یا خیر.

 

 

رئیس انجمن آترواسکلروزایران گفت : شایع ترین بیماری قلبی ومغزی در سراسر دنیا و کشور ما بدون شک سکته های قلبی و مغزی هستند .

 

متخصص قلب و عروق اظهارداشت: در سال 2002 هر سال 7ميليون نفربه دلایل بیماری های قلبی جان خود را ازدست داده اند و درسال 2020 در صورت عدم رعايت الگوهاي جهاني سالانه 11 ميليون نفردرجریان ابتلا به این گونه بیماری ها جان خود را ازدست خواهند داد .

رئیس انجمن آترواسکلروزایران گفت:سالانه دستکم 7 میلیون نفردرجهان براثرسكته وبیماری ها قلبي وبیش از هفت ميليون نَفَربراثر سكته مغزي جان خود را ازدست می دهند

وی خاطرنشان کرد : این در حالی است که بيماريهاي مزمن ريه وعفونت هاي حاد ريه سالانه جان حدود شش ميليون نَفَررا درجهان می گیرد و ايدز ، ديابت ، فشار خون بالا، إسهال و تصادفات رانندگي ازدیگرعلل مرگ انسان ها درجهان اند .

 به گزارش خبرنگار شفاآنلاین،

اطلاعات بیشتر

بیماری قند خون چیست؟

در کشور پنج میلیون نفر مبتلا به بیماری قند، 50 درصد افراد اضافه وزن و 30 درصد افراد چاق هستند و فشار خون مهم‌ترین بیماری است که سلامت افراد را تهدید می‌کند و علل فشار خون در 50 در صد موارد، ناشناخته است.

وزیر بهداشت گفت: پیشگیری از بیماری‌ها با خود مراقبتی حاصل می‌شود و لازمه این کار برنامه‌ریزی است.

 

به گزارش شفا آنلاین، دکتر سیدحسن هاشمی در همایش سفیران و داوطلبان سلامت بندرعباس اظهار کرد: در کشور پنج میلیون نفر مبتلا به بیماری قند، 50 درصد افراد اضافه وزن و 30 درصد افراد چاق هستند و فشار خون مهم‌ترین بیماری است که سلامت افراد را تهدید می‌کند و علل فشار خون در 50 در صد موارد، ناشناخته است.

وزیر بهداشت با بیان اینکه خود مراقبتی توسط مردم بسیار مهم است، بر نقش سفیران و داوطلبان سلامت در این زمینه تأکید کرد و گفت: سفیران سلامت دواطلبانه ورود کرده اند و خدمت بزرگی به هموطنان و سیستم بهداشتی درمانی می‌کنند و باید مجموعه  سفیران سلامت را ارتقاء بخشید.

وی با بیان اینکه رسانه های جمعی و صدا وسیما به سلامتی افراد کمک می کنند، گفت: به دنبال یاران بیشتری در مبحث سفیران سلامت هستیم زیرا که گاهی غفلت زدگی سبب می شود سلامتی افراد به خطر افتد و سفیران سلامت، جامعه را بیدار می کنند تا بیشتر مراقب سلامتی خود باشند و مردم را توانمند می‌کنند تا از مصرف غذاهای ناسالم خودداری کنند.

وزیر بهداشت از سفیران سلامت خواست که کتابچه‌های مربوط به خود مراقبتی را مطالعه کنند و در ابتدا اعضای خانواده خود و سپس همکلاسی ها، اعضای فامیل و محله را در زمینه پیشگیری از بیماری و خود مراقبتی همراه کنند.

منبع خبر: شفا آنلاین 

اطلاعات بیشتر

خواص زردچوبه

زردچوبه طعمي تلخ و تند دارد و از اجزاي اصلي پودرهاي کاري و برخي از انواع خردل است. پودر و اولئورزين زردچوبه در صنعت آشپزي به عنوان طعم دهنده ي غذا، بسيار استفاده مي شود. زردچوبه در طب آسيايي، از گذشته هاي دور کاربرد داشته است. در طب چيني، براي درمان مشکلات متفاوتي نظير بواسير و نفخ، به کار مي رفته، هم چنين به شکل ضماد و پماد به عنوان مسکن و براي درمان عفونت هاي قارچي نظير کچلي، به طور موضعي کاربرد داشته است. از زردچوبه براي کنترل زردي و هپاتيت، و از روغن آن نيز گاهي در عطر سازي استفاده مي شود.

اطلاعات بیشتر

دوران یائسگی زنان

یکی از مراحل طبیعی زندگی زنان است که معمولاً در حدود سن ۴۵ تا ۵۵ سالگی آغاز می‌شود. در این زمان تخمدانها به میزان کمتری هورمونهای زنانه، به خصوص استروژن را ترشح کرده و سبب بروز علائم یائسگی می‌شوند. درابتدا عادت ماهیانه نامرتب شده و سپس به طور کامل قطع می‌شود. زنانی که به مدت یک سال عادت ماهیانه نداشته باشند یائسه محسوب می‌شوند. یائسگی با یک سری تغییرات جسمی و روحی همراه است. برخی از علائمی که با یائسگی به وجود می‌آیند مانند گرگرفتگی، تپش قلب، تعریق، اضطراب و بی خوابی در ابتدای یائسگی شدت بیشتری داشته، ولی با گذشت زمان بهبود می‌یابد. بعد از یائسگی خطر ابتلا به مشکلاتی از قبیل پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی وعروقی، بی‌اختیاری ادرار، کم شدن ترشحات زنانه و افسردگی افزایش می‌یابد.

اطلاعات بیشتر

خشونت پنهان کودکان

خشونت پنهان درکودک و عوارض آشکارآنکلمه خشونت معمولاً تصاویری مانند کتک کاری و تهدید با سلاح و مانند اینها را در ذهن داعی می کند.  اما واقعیت این است که معنای خشونت بسیار گسترده تر از این است در واقع هر نوع ضرر رساندن به افراد خشونت است.  چه این آسیب رساندن مستقیم باشد مانند برخورد فیزیکی و دعوا و چه غیر مستقیم؛ یعنی خشونت به ظاهر دیده نشود اما آثار آن زندگی افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.  مثل دعوای هر روزه پدر و مادر و اثر غیرمستقیم آن بر روان کودک.  این روزها شاید خشونت مستقیم محدود به قشر خاصی از جامعه باشد که ممکن است به ندرت با آنها برخورد کنیم، اما روزانه در اطرافمان به وفور با انواع خشونت از نوع غیرمستقیم مواجه هستیم.  یکی از انواع خشونت غیرمستقیم، خشونت خانگی است که به ظاهر هیچ یک از والدین مستقیماً خشونت فیزیکی و قابل مشاهده ای در مورد کودک نشان نمی دهند اما این خشونت زندگی کودک را به طرز شدید و گاهی غیرقابل جبران تحت تاثیر قرار می دهد.  6 عامل موثر برکودک:ـ  شدت خشونتـ  برداشت و درک کودک از خشونتـ  سن کودکـ  کیفیت رابطه کودک با والدینشـ  حوادث و وقایعی که کودک از قبل با آنها مواجه شدهـ  اتفاق هایی که تغییراتی در محیط زندگی کودک ایجاد کرده اند؛ مثل مهاجرت یا تغییر مدرسه1 آثار کوتاه مدت خشونت خانگی بر کودکان:کودکی که مدام در معرض دعواهای خانوادگی، تهدید والدین به طلاق و جدایی و انواع دیگر خشونت خانگی ازنوع غیرمستقیم است،در کوتاه مدت دچار اختلال خواب، برانگیختگی،گوش به زنگی، مرور مدام خاطرات تلخ و اجتناب از محیطی که ممکن است دوباره در آن خشونت اتفاق بیفتد، می شود.  کودک ممکن است این خاطرات را حتی در بازی هایشان بازسازی کنند. اما این قضیه همین جا به پایان نمی رسد و اثرپایدار و عمیق خشونت خانوادگی تا سال های متمادی، حتی وقتی کودک مستقل می شود و دیگر پدر و مادری وجود ندارد،زندگی او را متاثر خواهد کرد.2  آثار بلندمدت خشونت خانگی بر کودکان:ـ  افسردگی و اضطرابـ  سوء مصرف مواد مخدرـ  افکار خودکشیـ  اعمال تکانه ای و تصمیم های بی منطق و لحظه ایـ  جسمانی کردن مشکلات روانیـ  اعتماد به نفس پایینـ  رفتارهای خشونت بار و حتی جنایتکارانه3  والدین ناکارآمد اهل افراط و تفریطند:والدینی که محیط خانه را به محیطی نا امن و پر از تنش و تهدید تبدیل کرده اند، چه آنهایی که سعی در پنهان کردن روابط بیمارگونه و ناسالم خود از فرزندشان دارند و چه آنهایی که علناً همیشه در حال کشمکش و دعوا در حضور فرزندشان هستند، به مرور عمداً یا سهواً به والدین ناکارآمدی تبدیل خواهند شد.  برخی از آنها برای جبران احساس گناهی که نسبت به فرزندشان دارند او را کاملاً آزاد می گذارند و هیچ کنترل و قانون و قاعده ای برای فرزندشان قائل نمی شوند.  برخی دیگر به طور افراطی حمایتگر می شوند و قدرت تصمیم گیری و رشد و استقلال را از کودک سلب می کنند و امیدوارند که با این کنترل و حمایت افراطی او را از خطر مصون نگه دارند.  برخی دیگر به دلیل این همه کشمکش و درگیری، خسته تر از آن هستند که بتوانند به فرزندشان توجه کنند.  نهایتاً بعداز همه اینها، ما با کودکی مواجه هستیم که از یک طرف سرشار از حس ترس و بی اعتمادی و افسردگی و اضطراب است و از طرف دیگر، در محیطی پرتنش و با والدینی که مشغول تر از آن هستند که متوجه او شوند، زندگی می کند.4   نیاز کودک در این شرایط چیست؟بیشترین چیزی که کودک به آن احتیاج دارد، این است که بتواند با کسی که مورد اعتماد او است، درباره ترس ها و نگرانی هایش حرف بزند.  کودک نیاز دارد که یاد بگیرد چگونه می تواند از خودش مراقبت کند تا کمتر آسیب ببیند و مهم ترین چیزی که باید بفهمد این است که در مشکلات خانواده اش مقصر نیست و این مشکل بزرگ ترهاست، نه مشکل او.  کودکی که به دلیل اوضاع نابسامان خانه از هر دو یا یکی از والدینش عصبانی است، نیاز دارد که بداند این عصبانیت امر طبیعی است و هر کسی به جای او بود ممکن بود همین قدر عصبانی باشد.   در واقع نیاز واقعی این کودک این است که یاد بگیرد چگونه عصبانیتش را مدیریت کند که بیش از این آسیب نبیند.  زیرا احساس این کودکان در مورد والد یا والدینشان مدم بین عصبانیت و عشق در نوسان است و کودک بین این دو حس سردرگم می شود و به دلیل هر دوی آنها احساس گناه می کند.5  چه کمکی از دست والدین بر می آید؟ـ  باید به کودک بگویند که متوجه هستند که اوضاع خوب نیست اما این اصلاً تقصیر کودک نیست.ـ  باید به کودک بگویند همیشه به او گوش خواهند کرد و کودک همیشه خواهد توانست درباره آنچه درک و احساس می کند، با آنها صحبت کند.ـ  باید به فرزندشان بفهمانند که او را درک می کنند و از اینکه زندگی او تحت تاثیر مسائل آنها قرار گرفته متاسف هستند.ـ  کودک باید بداند والدین د رهر صورت و در هر شرایطی از او محافظت خواهند کرد و فرزندشان برایشان مهم است.ـ  والدین هنگام صحبت با کودک باید کاملاً به او توجه کنند و به او مستقیم نگاه کنند حتی گاهی لازم است برخی جمله های او را تکرار کنند تا هم به کودک این احساس را منتقل کنند که سراپا گوش هستند و هم مطمئن شوند که منظور کودک را به درستی فهمیده اند.ـ  والدین باید مهارت حل مساله را بیاموزند و آن را به فرزندان خود بیاموزند.6   آموزش مهارت حل مساله به کودک:ـ  توصیف مساله یا مشکلـ  سوال از کودک درباره احساسات و افکاری که در مورد مساله دارد.ـ  درست گوش کردنـ  بازگو کردن صحبت هایی که از کودک شنیده ایم برای خودشـ  جمع بندی از مشکل با توجه به نیازها، آرزوها و احساسات هر دو طرف (والد و فرزند)ـ  از کودک بخواهید که راه حل هایی که به نظرش می رسد بیان کند (هر چه بیشتر بهتر)ـ  همه راه حل های معقول و غیر معقول، عملی و غیرعملی را روی کاغذ بیاورید.ـ  حالا هر کدام از راه حل ها را جداگانه با هم بررسی کنید.ـ  با کمک هم نقشه هایی طراحی کنید که برای حل مشکل عملی باشند.ـ  نقشه هایی را روی کاغذ بیاورید و آن را اجرا کنید. دکتر من 

اطلاعات بیشتر

تقویت عضلات حلق

ورزش های هوازی:

به طور کلی ورزش کمک زیاد به کاهش خروپف می کند.  آنچه که در این رابطه اهمیت دارد آن است که ورزش از هر نوع که باشد باید به طور منظم انجام گیرد.  و بخشی از زندگی روازنه فرد شود تا اثرات مثبت آن پدیدار گردد.  زیرا چه ورزش های خاص و چه ورزش های عمومی به این عارضه کمک می کند.

پیاده روی، دوچرخه سواری، رکاب زنی و شنا به طور موثری انسداد راههای هوایی را حین خواب کاهش می دهد.  این قبیل ورزش ها با کاهش وزن از فشار توده چربی برروی مجاری هوایی در ناحیه گردن می کاهد و انسداد را کاهش می دهد.

افزایش شدت تنفس هنگام ورزش باعث تقویت عضلات تنفسی راه های هوایی شده و مانع روی هم خوابیدن عضلات تنفسی می گردد.  ورزش های عمومی باید حداقل سه مرتبه در هفته و هر بار حداقل به مدت 30 الی 45 دقیقه انجام شود.  همچنین ورزش ها باید با شدت متوسط صورت گیرد زیرا ورزش هایی با شدت کم و یا حتی زیاد کمکی به کاهش انسداد و خروپف نمی کند.

ورزش های اختصاصی:

این تمرین را روزانه مدت 30 دقیقه تمرین کنید.  ورزش عضلات حلق، روش خوبی برای کاهش میزان خرخر است برای این منظم حروف صدا دار مانند اَ، اُ، اِ و او با صدای بلند چند بار به زبان آوری.  این تمرین باعث تقویت عضلات مجاری تنفسی فوقانی می شود.

این تمرینات را حین انجام کارهای روزمره انجام دهید:

ـ  نوک زبان خود را به قسمت پشت دندان های جلو تکیه دهید و زبان خود را برای مدت سه دقیقه به سمت عقب هل دهید.

ـ  دهان خود را ببندید و لبان تان را روی هم برای مدت 30 دقیقه بفشارید.

ـ  در حالی که دهان تان باز است فک تان را به سمت راست حرکت دهید و مدت 30 ثانیه در همین حالت بمانید سپس این حرکت را به سمت چپ نیز انجام دهید.

ـ  دهان تان را باز نگه دارید و عضلات حلق تان را برای مدت 30 ثانیه منقبض کنید.

ـ  آواز به دلیل افزایش قوام عضلات حلق به کنترل بیشتر روی این عضلات کمک می کند.  پس آواز بخوانید.

ـ  نواختن ساز نیز به تقویت عضلات حلق کمک می کند.

اطلاعات بیشتر