همه چیز درباره درد هنگام نزدیکی

 درد هنگام نزدیکی جنسی

سکس دردناک یا درد هنگام نزدیکی در زنان که به آن دیسپارونیا نیز گفته می شود به شرایطی گفته می شود که واژن در هنگام دخول دچار درد یا سوزش می شود. علل سکس درناک متفاوت است و می تواند منجر به ایجاد ناراحتی و مشکل در روابط بین زوجین شود.

عوامل زیادی هم شامل عوامل روانی و هم جسمی در دردناک شدن رابطه جنسی موثر هستند و درمان سکس درناک متمرکز بر علت زمینه ساز درد است. در این مقاله ما درباره سکس دردناک، درد و سوزش هنگام نزدیکی، علت درد در هنگام نزدیکی، علت درد هنگام دخول، علت درد زير شكم زنان هنگام نزديكي، علت درد تخمدان  در هنگام نزديكي، درد در رابطه زناشویی و درد رحم بعد از نزدیکی و درمان این درد ها صحبت می کنیم.

علائم سکس دردناک

علامت تعریف کننده رابطه جنسی دردناک این مورد است که یا درد هنگام دخول و وارد شدن آلت مردانه به درون واژن رخ می دهد یا درد در ناحیه لگن در هنگام برقراری رابطه جنسی حس می شود.

درد ممکن است کاملا مشخص و مکان آن نیز معلوم باشد یا حتی ممکن است احساس ناراحتی کلی در هنگام برقراری رابطه جنسی وجود داشته باشد. ممکن است احساس خارش، سوزش یا احساسات مشابه نیز وجود داشته باشد که می تواند منجر به نارضایتی از رابطه جنسی یا کاهش میلی جنسی شود

نویسنده سرکار خانم سعیده بندار کارشناس مامایی در فردیس  کلیک کنید

ماما در فردیس 

0 0 vote
Article Rating
عضویت در این بحث
اطلاع‌رسانی از
آواتار
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x