عادت های غذایی مثبت در شب های امتحان

عادت های غذایی مثبت در شب های امتحان

پروتئین:مواد غذایی غنی از پروتئین به افزایش هوشیاری فرد کمک می کنند؛ مثل تخم مرغ، انواع مغزها و ماست. یک صبحانه مناسب نیز می تواند شامل غلات کامل، شیر کم چرب و تخم مرغ باشد.البته گردو، تخم آفتابگردان،انجیر ومیوه های خشک نیز از گزینه های مناسب دیگر به شمار می روند.

˜سبزی ها و میوه ها:میوه های تازه نیز سوخت دیگری برای فعالیت مغزی هستند و به یادآوری مطالب و فکر کردن سریع کمک می کنند.در میان این گروه طالبی،پرتقال، موز و توت فرنگی بیشتر توصیه می شود.  بین سبزی ها نیز هویج خام،کلم بروکلی،کلم بروکسل،فلفل دلمه ای و اسفناج جزو بهترین ها محسوب می شوند.

˜آب و چای کمرنگ:قبل از امتحان به اندازه کافی آب بخورید زیرا بدن نباید دچار کم آبی شود.اگر احساس تشنگی می کنید،نشان دهنده آن است که دچار کم آبی شده اید.می توانید یک چای کمرنگ (بدون شکر) نیز میل کنید.کم آبی از بین رفتن تمرکز را به دنبال خواهد داشت.

˜مولتی ویتامین یا ب کمپلکس:برخی افراد عادت به خوردن هله هوله یا خوراکی های بی ارزش دارند به طوری که بیشتر پیتزا، نوشیدنی های انرژی زا و قهوه می خورند و دچار کمبود مواد مغذی می شوند.  برای این افراد خوردن مکمل مولتی ویتامین یا ب کمپلکس می تواند باعث تقویت عملکرد مغزی شود، آهن،کلسیم و روی نیز به کنترل استرس کمک می کند.

˜آجیل:گاهی مدت زمان امتحان ها طولانی تر است و یک زمان 5 تا 10 دقیقه ای برای استراحت در نظر می گیرند.بهتر است که در این زمان بادام،گردو و فندق تازه میل کنید تا انرژی از دست رفته را دوباره باز یابید و از خوردن شکلات و آبنبات بپرهیزید زیرا مصرفشان باعث افزایش انرژی در طول امتحان نخواهد شد.

 

 

0 0 vote
Article Rating
عضویت در این بحث
اطلاع‌رسانی از
آواتار
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x