تقویت عضلات حلق برای جلوگیری از خروپف

تقویت عضلات حلق برای جلوگیری از خروپف

ورزش های هوازی:

به طور کلی ورزش کمک زیاد به کاهش خروپف می کند.  آنچه که در این رابطه اهمیت دارد آن است که ورزش از هر نوع که باشد باید به طور منظم انجام گیرد.  و بخشی از زندگی روازنه فرد شود تا اثرات مثبت آن پدیدار گردد.  زیرا چه ورزش های خاص و چه ورزش های عمومی به این عارضه کمک می کند.

پیاده روی، دوچرخه سواری، رکاب زنی و شنا به طور موثری انسداد راههای هوایی را حین خواب کاهش می دهد.  این قبیل ورزش ها با کاهش وزن از فشار توده چربی برروی مجاری هوایی در ناحیه گردن می کاهد و انسداد را کاهش می دهد.

افزایش شدت تنفس هنگام ورزش باعث تقویت عضلات تنفسی راه های هوایی شده و مانع روی هم خوابیدن عضلات تنفسی می گردد.  ورزش های عمومی باید حداقل سه مرتبه در هفته و هر بار حداقل به مدت 30 الی 45 دقیقه انجام شود.  همچنین ورزش ها باید با شدت متوسط صورت گیرد زیرا ورزش هایی با شدت کم و یا حتی زیاد کمکی به کاهش انسداد و خروپف نمی کند.

ورزش های اختصاصی:

این تمرین را روزانه مدت 30 دقیقه تمرین کنید.  ورزش عضلات حلق، روش خوبی برای کاهش میزان خرخر است برای این منظم حروف صدا دار مانند اَ، اُ، اِ و او با صدای بلند چند بار به زبان آوری.  این تمرین باعث تقویت عضلات مجاری تنفسی فوقانی می شود.

این تمرینات را حین انجام کارهای روزمره انجام دهید:

ـ  نوک زبان خود را به قسمت پشت دندان های جلو تکیه دهید و زبان خود را برای مدت سه دقیقه به سمت عقب هل دهید.

ـ  دهان خود را ببندید و لبان تان را روی هم برای مدت 30 دقیقه بفشارید.

ـ  در حالی که دهان تان باز است فک تان را به سمت راست حرکت دهید و مدت 30 ثانیه در همین حالت بمانید سپس این حرکت را به سمت چپ نیز انجام دهید.

ـ  دهان تان را باز نگه دارید و عضلات حلق تان را برای مدت 30 ثانیه منقبض کنید.

ـ  آواز به دلیل افزایش قوام عضلات حلق به کنترل بیشتر روی این عضلات کمک می کند.  پس آواز بخوانید.

ـ  نواختن ساز نیز به تقویت عضلات حلق کمک می کند.

0 0 vote
Article Rating
عضویت در این بحث
اطلاع‌رسانی از
آواتار
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x