تاثیر قهوه بر لاغری

شنبه, 26 دی 1394 ساعت 12:12

خوردن متعادل قهوه در روز روند لاغری را سرعت می‌بخشد اما مصرف بیش از حد آن می‌تواند عوارض را در بر داشته باشد.

دکتر فرح‌بخش، متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به بحث اثر قهوه بر لاغری گفت: قهوه به علت داشتن کافئین مقداری تحریک کننده سوخت و ساز یا متابولیسم فرد به حساب می‌آید که این باعث می‌شود سرعت سوختن چربی‌ها در این افراد افزایش پیدا کند و استفاده از مکمل‌های کافئین یا قهوه تا حدی روند لاغری را در افراد مختلف سرعت می‌بخشد.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی با اشاره به وجود قهوه در رژیم درمانی افراد داوطلب برای لاغری تصریح کرد: در صورتی که شخص از متابولیسم پایینی برخوردار باشد و با کم کردن دریافت دیده شود که شخص نتیجه لازم را نمی‌گیرد، برای سرعت بخشیدن به رژیم و لاغری او از راه‌های جایگزین استفاده می‌کنند که یکی از آن راه‌ها استفاده از قهوه برای تحریک سوخت و ساز بدن او است.

وی افزود: همه‌ی افراد جهت بالا بردن سرعت سوخت و ساز بدون و سرعت سوختن چربی‌های خود می‌توانند از قهوه به عنوان یک تأثیرگذار مفید استفاده کنند.

دکتر فرح‌بخش خاطرنشان کرد: دوز قهوه استفاده شده اگر خیلی بالا باشد می‌تواند مضر واقع شود و باعث بی‌قراری، دلهره، اضطراب، برافروختگی و عصبی شدن فرد شود اما اگر در حد متعدل (3 تا 4 فنجان در روز) استفاده شود این اثرات مضر را ندارد و این وضعیت بی‌قراری و ... را ایجاد نمی‌کند. این کافئین در نوشابه‌های انرژی‌زا به فور وجود دارد چون همین بحث کافئین در این نوشابه‌ هاست که انرژی تولید می‌کند و در صورتی که فرد در مصرف آن‌ها زیاده‌روی کند وضعیت برافروختگی و بی‌قراری و بخصوص بی‌خوابی فرد را اذیت می‌کند.

بازدید 375 بار

دیدگاه شما

تصویر امنیتی
تصویر جدید

  

       

 

 

 

Top